Materiał, Rośliny i narzędzia używane w Heka i Magii egipskiej

Egipska magia nigdy nie będzie kompletna bez tych niezbędnych roślin, narzędzi. Egipska magia lub heka ma ścisły związek z setkami roślin i materiałów biologicznych . Natura wywarła głęboki wpływ na każdy aspekt codziennego życia Egipcjan. W wielu przypadkach liczba materiałów i rzeczy były czysto symboliczny charakter, że również nawiązaniu połączenia między ludźmi i bogami. Podobnie egipska magia usiłował zapewnić mężczyznom i kobietom wiele niezbędnych bezpieczeństwo i ochronę przed złymi siłami. Istnieje kilka powodów, dla których Egipcjanie używali materiałów biologicznych do magicznych celów. Materiały biologiczne pochodzące od ludzi i natury zawiera substancje życiowe, które służą jako podmioty do rzucania zaklęć na przeciwników. Wiele zintegrowanych procedur magicznych rytuałów wymagaczęstego stosowania materiałów biologicznych i substancji ziołowych. Wiele innych zaklęć wymagało stosowania specjalnych artykułów spożywczych, aromatycznych roślin i olejków, talizmanów wykonanych z materiałów biologicznych, takich jak guma arabska i inne podobne substancje. Rośliny i Zioła używane do Magii. Pierwsi Egipcjanie byli bardzo biegli w używaniu wielu ziół i roślin do celów okultystycznych i magicznych. Większość roślin ozdobnych znalazła zastosowanie, gdy ktoś chciał rzucić zaklęcie miłosne. Z drugiej strony, kapłani stosowali materiały biologiczne pochodzenia zwierzęcego, podczas rzucania czarów, aby wypędzić złe duchy i demoniczne wpływy. Oto niektóre rośliny i zioła używane regularnie do magicznych rytuałów:

Gałązki kory i akacji są bardzo przydatne, aby obudzić ukrytą miłość i zwiększyć siłę fiyczną i psychiczną.

Fiołek afrykański- kiedy spalony na małym ogniu, zwiększa miłości, czułości, rezonans i harmonię w sercu kochanka

Balsam z Gileadu – pąki kwiatów i liści młodych znaleźć swoje zastosowanie w wielu eliksirów miłosnych i amuletów, które pomagają rozkwit miłości w umyśle kobiety.

Kocimiętka – doskonałe zioło o różnych magicznych zastosowaniach i właściwościach w wisiorkach płodności i magicznych zaklęciach na szczęście

Kaczeniec – ta roślina wzmacnia piękno i pasję.

Stokrotka- ta cudowna roślina była pomocna w rozpalaniu miłości i erotyzmu między kochankami.

Mniszek lekarski – egipcjanie używali tego kwiatu do pomocy w czytaniu miłości i zaspokajania sekretnego pożądania seksualnego oraz do przyciągania kobiet do celów seksualnych. Starszy Drewno i kwiaty starszych roślin doskonale nadają się do magii miłości, szczególnie do czarów, które zapraszają miłość.

Oprócz tych roślin i ziół Egipcjanie zastosowali także inne wyjątkowe rośliny, takie jak roślina ankh-amu, roślina senepe, roślina „Great-of-Amen” i roślina „footprintof-Isis”. Ludzie palili zioła mirry i kadzidło dla wielu magicznych rytuałów, podobnie jak specjalna roślina Anubis do rzucania zaklęć miłości i pasji.

Magowie używali również dużej ilości kadzidełek zmieszanych z terpentyną i styraksem (storax), pachnącą gumą z wybranych ziół. Powszechnie wiadomo, że wiele egipskich roślin jest ważnym i kluczowym składnikiem w tworzeniu zaklęć miłosnych, mikstur miłosnych i skutecznych afrodyzjaków, zaklęć pieniężnych, ochrony, zaklęć bezpieczeństwa i odgrywają ważną rolę w harmonii miłości i związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *